Naturade Şitake Mantarı 90 Kapsül x 380 mgr

Ürün Fiyatı :    40,00 TL

stoktayok.gif

Ürünlerimiz %100 Orjinaldir
Satış ve Bilgi Online Destek
Kredi Kartı İle Alışveriş İmkanı
100 TL Üzeri Kargo Bedava !
  • Açıklama
  • Taksit Seçenekleri
  • Ürün Yorumları
  • Tavsiye Et
  • Etiketler

Naturade Şitake Mantarı 90 Kapsül x 380 mgr

Kullanım Önerisi: Tercihen günde 3 defa 1 kapsül yemek öncesi veya sağlık uzmanınızın öngördüğü şekilde kullanılması tavsiye edilir.

Muhafaza Koşulları: Çocukların ulaşamayacağı, serin ve kuru yerde ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz. Direk güneş ışınlarından koruyunuz.

Shiitake Mantarı (Lentinula edodes); zamanında Çin imparatorlarının hayat iksiri olmuş şifalı bir mantar türüdür. Alternatif tıbbın ilerlemesi ile piyasada daha çok yer bulmaya başlayan şitake mantarı sırrını, içindeki lentinan isimli maddeden almaktadır. Şitake mantarı bu madde sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmeye, kanı sulandırmaya, kolesterolü düşürmeye, tümörleri küçültmeye ve cinsel gücü arttırmaya yardımcı bir takviye olarak kullanılmaktadır. (1,2) Yenilebilir mantarlar arasında Lentinus edodes, en popüler mantarlar arasındadır. Besin değeri çok yüksektir. Protein, vitamin ve mineral maddeler bakımından oldukça zengindir. (2) Lentinus edodes insan beslenmesi için gerekli bütün temel amino asitleri içerir. Ayrıca P, Fe ve Ca bakımından zengin içeriği ile kemik ve diş gelişiminde yardımcı rol oynamaktadır. (2) İçerdiği B 1, B 2 ve B 12 vitaminleri gelişmeyi düzenlemede, C vitamini ise skorbit tedavisinde ve önlenmesinde yardımcıdır. Az miktarda A ve E vitamini de içeren mantarın bünyesinde yüksek düzeyde bulunan ergosterol (provitamin D 2) güneşte D vitaminine dönüşerek kemik ve kas gelişmesinde destektir. (1,3)

KULLANIM AMACI
- Bağışıklık sistemini güçlendirmede (1) - Kanı sulandırmada (1,2) - Kolesterol düşürmede (2) - Cinsel gücü arttırmada (3) ; gibi durumlarda yardımcıdır.

Referanslar: 1. Effect of selenium enrichment on antioxidant activities and chemical composition of Lentinula edodes (Berk.) Pegl. mycelial extracts 2. Optimizing vitamin B12 biosynthesis by mycelial cultures of Lentinula edodes (Berk.) Pegl. 3. Antioxidant and antimicrobial activities of shiitake (Lentinula edodes) extracts obtained by organic solvents and supercritical fluids

Bu Bitkinin Kullanımına Ait Genel Uyarı: Hamile kadınların ve 12 yaş altındaki çocukların bu ürünü bir hekim gözetimi altında kullanmaları önerilir.

Ürünümüz bir gıda takviyesidir. Ürünümüz bir ilaç değildir ve ilaç olarak görülmemelidir. Ürünümüz bu niteliklerle veya amaçlarla kullanılmamalıdır. Firmamız, ürünleri ile ilgili herhangi bir hastalığı önleyici veya tedavi edici bir taahhütte bulunmamaktadır.. Yukarıdaki bilgiler ürün içinde kullanılan bitkiye ait geleneksel kullanım amaçlarını yazmakta olup, bu bitki ile ilgili bilimsel araştırmalar ve çalışmalar sonucu elde edilen verilerden alınmıştır.

Sepe Natural ürünlerinin tamamı doğal ürünlerin ekstrelerinden, özlerinden, konsantrelerinden, doğal ürünlerden üretilmiş gıda takviyeleri ve/veya gıda maddeleridir. Sepe Natural ürünleri İLAÇ DEĞİLDİR. Sepe Natural ürünleri ilaç olarak görülmemeli ve bu niteliklerle/amaçlarla kullanılmamalıdır.

Ürün detayları bölümünde yazılı olan, ürün ile ilişkilendirilen rahatsızlık isimleri, adı geçen bitkiye ait yıllardır süre gelen geleneksel kullanım amaçlarının literatür kayıtlarından, çeşitli bilimsel araştırmaların kaynakçalarından alınarak yazılmıştır. Her türlü gıda takviye ürünlerini kullanmadan önce mutlaka doktorunuza veya bir sağlık uzmanına danışmanız tavsiye edilir.

Sizin E-Mail Adresiniz
Tavsiye E-Mail Adresi
 
Bizi Takip Edinfacebooktwittergoogleyoutube
Ürünlerimiz bir gıda takviyesidir. Ürünlermiz ilaç değildir ve ilaç olarak görülmemelidir. Ürünlerimiz bu niteliklerle veya amaçlarla kullanılmamalıdır. Firmamız, ürünleri ile ilgili herhangi bir hastalığı önleyici veya tedavi edici bir taahhütte bulunmamaktadır. Yukarıdaki bilgiler ürün içinde kullanılan bitkiye ait geleneksel kullanım amaçlarını yazmakta olup, bu bitki ile ilgili bilimsel araştırmalar ve çalışmalar sonucu elde edilen verilerden alınmıştır.
www.naturalmarketim.com | Copyright 2024